Program: DRACULA FILM HORROR AND FANTASY FESTIVAL

Publicat 10/10/2013 @09:03 0 comentarii
Program: DRACULA FILM HORROR AND FANTASY FESTIVAL
DRACULA FILM HORROR AND FANTASY FESTIVAL
30 octombrie – 3 noiembrie 2013


PROGRAM FESTIVAL

MIERCURI 30 OCTOMBRIE
Centrul Cultural Reduta
PREAMBUL/PREQUEL
Creepy Animation Night (Anim’est) aprox 300’
Program animatii Horror & SF
Live Act: Environments
Ora 20.00
Pret bilet: 20 lei

JOI 31 OCTOMBRIE
Centrul Cultural Reduta
15:00 Legaturi suspecte/Stoker (Anglia-SUA 2013, drama, mister) 99’ (2F)
17.00 PREMIERA EXCLUSIVA: Tulpa (Italia 2013, horror, thriller) 84’ NM (2F)
20:00 DESCHIDERE, PREMIERA EXCLUSIVA: VAntul / The Wind (SUA 1928, drama) 95’ – acompaniat live de  FOLEY'ALA (Pret bilet: 15 lei)
22:00 PREMIERA EXCLUSIVA: Cursa/Human Race (SUA 2013, horror, SF) 87’ NM (2F)

Cinemateca Patria
16:00 Spitalul cu fantome I/Kingdom I (Danemarca-Franta 1994, drama, fantastic) 280’ NM (2F)
22:00 Spitalul cu fantome II/Kingdom II (Suedia-Danemarca 1997, drama, fantastic) 286’ NM (2F)

VINERI 1 NOIEMBRIE
Centrul Cultural Reduta
13:00 Cronici/Chronicle (SUA 2012, SF) 84’ (2F)
15.00 PREMIERA EXCLUSIVA Cursa/Human Race (SUA 2013, horror, SF) 87’ NM (2F)
17:00 PREMIERA EXCLUSIVA Tulpa (Italia 2013, horror, thriller) 84’ NM (2F)
19:00 Mama (Spania-Canada 2013, horror, thriller) 100’ (2F)
21:00 PREMIERA Tepes/The Impaler (SUA 2013, horror, thriller) 86’ (2F)
23:00 Antichrist (Danemarca-Germania 2009, drama, horror)  108’  NM (2F)
01:00 Melancolia/Melancholia (Danemarca-Suedia 2011, drama, fantastic) 130’ (2F)

Cinemateca Patria
15:00 Program scurtmetraje Cryptshow 1 (Spania/Barcelona) Exclusivitate (PG)
16:30 Program scurtmetraje Cryptshow 2 (Spania/Barcelona) Exclusivitate (PG)
18:00 Program scurtmetraje Cryptshow 3 (Spania/Barcelona) Exclusivitate (PG)
20:00 Dracula  (SUA 1931, horror) 75’ (1F)
21:30 Casa lui Dracula / House of Dracula (SUA 1945, horror) 67’ (1F)
22.45 Fiica lui Dracula / Dracula’s Daughter (SUA 1936, horror) 71’ (1F)
00:00 Fiul lui Dracula / Son of Dracula (SUA 1943, horror) 80’ (1F)
01:30 Dracula, versiunea spaniola / Dracula, Spanish Version (Cuba 1931, horror) 75’ (PG)

SAMBATA 2 NOIEMBRIE
Centrul Cultural Reduta
10.00 Hotel Transilvania/Hotel Transilvanya  (SUA 2012, animatie) 91’  (PG)
12:00 ROMSHOW: Program scurt metraje romanesti horror, SF, fantasy din 2013 (PG)
14:00 The Purge. Noaptea judecatii  / The Purge  (SUA-Franta 2013, horror, sf) 85’ NM (2F)
15:45 Oblivion. Planeta uitata / Oblivion (SUA 2013, sf) 124’ (2F)
18:30 Prometheus  (SUA Anglia 2012, actiune, horror, sf) 124’ (2F)
21:00 Alien  (SUA 1979, actiune, SF) 117’ (2F)
23:15 Aliens  (SUA 1986, actiune, SF) 137’ (1F)
02:00 Alien 3 (SUA 1992, actiune, SF) 114’ (1F)
04:00 Alien: RenaÅŸterea / Alien: Resurection  (SUA 1997, actiune, SF) 109’ (1F)

Cinemateca Patria
13:00 Program scurtmetraje Cryptshow 4 (Spania/Barcelona) Exclusivitate
15:00 Antichrist (Danemarca-Germania 2009, drama, horror)  108’  NM (2F)
17:30 Melancholia (Danemarca-Suedia 2011, drama, fantastic) 130’  (2F)
20:00 Iubitul meu e zombi / Warm Bodies (SUA 2013, comedie, horror) 98’ (1F)
22:00 Noaptea mortilor vii (precedat de scurtmetrajul: Ce sa faci in cazul unui atac zombi) / Night of the Living Death (preceded by the short What to Do in a Zombie Attack) (SUA 1968, horror) 98’ (1F)
00:00 Zombi alb/White Zombie (SUA 1932, horror) 69’ (1F)
01:30 Oaza cu zombie/Oasis of the Zombies (Franta 1982, horror) 82’ (PG, eng)
03.00 Revolta zombie/Revolt of the Zombies (SUA 1936, horror) 65’ (PG, eng)

Castelul Bran
19:30 Nosferatu: o simfonie a ororii

21:30 After Party Halloween: NOCTURNO, GRUUV ELEMENT’S, CHI PAH, DJ XTZ, CAHUL

DUMINCA 3 NOIEMBRIE
Centrul Cultural Reduta
10: 00 Paranorman  (SUA 2012, animatie, aventura) 92’ (PG)
12:00 Program scurtmetraje Cryptshow 5 (Spania/Barcelona) Exclusivitate (PG)
14:00 Dupa 28 de zile / 28 Days Later (Anglia 2002, horror, sf) 113’ NM (2F)
17:00 Dupa 28 de saptamAni  / 28 Weeks Later (Anglia-Spania 2007, horror, SF) 100’ NM (2F)
20:00 INCHIDERE, PREMIERA: Domnisoara Cristina (Romania 2013, drama, fantastic)  (2F)
22:00 Ziua Z: Apocalipsa  / World War Z (SUA 2013, horror, SF) 116’ (2F)

Cinemateca Patria
12:00 Carnavalul fantomelor / Carnival of Souls (SUA, 1962) 78’ (1F)
14:00 Floraria ororilor  / The Little Shop of Horrors (SUA, 1969)  72’ (1F)
16:00 Dementia 13 / Dementia 13 (SUA, 1963) 75’ (1F)
18:00 Valuri in noapte / Night Tide (SUA, 1961)  84’ (1F)
20:00 Ultimul om (de pe PamAnt) / The Last Man on Earth (SUA, 1964) 84’ (1F)
22:00 Hotelul groazei / Horror Hotel (Anglia, 1961) 78’ (1F)

Legenda:
1F – 1 fanzin (5 lei)
NM- nerecomandat minorilor
PG – proiectie gratuita
Eng – in limba engleza, nesubtitrat

web: draculafilm.ro

Comentarii (0)

Completeaza detaliile de mai sus sau click aici pentru logare.

Vremea la munte

  • Acum Predeal Brașov
  • 2 °C

  • Min°C

    Max°C

  • Acum Busteni Prahova
  • 0.9 °C

  • Min°C

    Max°C

  • Acum Brasov Brașov
  • 4.5 °C

  • Min4°C

    Max4°C

  • Acum Bran Brașov
  • -1 °C

  • Min-1°C

    Max6°C

  • Acum Azuga Prahova
  • 2 °C

  • Min-1°C

    Max1°C

  • Acum Sinaia Prahova
  • 0 °C

  • Min1°C

    Max0°C

  • Acum Vf. Omu Prahova
  • -5 °C

  • Min-5°C

    Max-5°C

Live Webcams

Webcam Busteni



Vezi Live

Promoveaza-ti evenimentul!

Promoveaza gratuit evenimentul tau pe buceginfo.ro!

Iti punem la dispozitie o platforma online prietenoasa si usor de utilizat. Poti alege sa folosesti orice tip de continut, de la simplul text pana la fotografie sau prezentare video.

Nu ezita sa ne contactezi, indiferent ca vrei sa promovezi o conferinta, un concert, o excursie organizata, un concurs sau pur si simplu ai o oferta de nerefuzat. 

Afla mai multe >>

buceginfo.ro/pagina-ta